Корінь родовика для лікування виразкової хвороби шлунка

Корінь родовика заготовлюється восени, зазвичай у вересні, поки добре видно чорнувато-червоні шишечки в'янучих суцвіть. Копають вранці, після сходу сонця в перші ж дні після молодика. Слід пам'ятати, що при зіткненні з залізом коріння втрачають цілющі властивості, тому сушать кровохлебку мішковині, на аркушах фанери, зберігають у дерев'яних ящиках.


При хорошому зберіганні в сухому місці кореневища не втрачають цілющих властивостей до п'яти років.

Кровохлібка відноситься до числа їстівних рослин. Ось чому я жував сирі коріння без усякого побоювання. Для їжі їх відварюють в молоці, а молоді листки, що мають огірковий смак і запах, у свіжому вигляді йдуть в салати, супи, особливо пікантні як приправа до рибних страв.

Препарати родовика, що застосовуються при виразковій хворобі шлунка, запаленні стінок тонкого і товстого кишечника, особливо цінні і при дизентерії. Володіючи високим бактерицидну дію, вони вбивають різні шкідливі мікроби, в тому числі і дизентерійні.

Найпоширеніша рецептура приготування відвару з кореня родовика:

столова ложка подрібнених коренів і кореневищ на склянку гарячої води, варити на межі закипання півгодини, 2 години настояти. Дорослим дають по столовій, а дітям по чайній ложці 5 разів на день до їди або через кожні дві години після їжі. При припиненні проносу прийом скорочують до 2 - 3 разів на день, продовжуючи лікування ще протягом тижня.>

Корінь родовика

Твіт

Коментування вимкнене.