Дуже хороший для лікування виразкової хвороби шлунка зніт, він же іван-чай. У народі він давно популярний, тепер експериментально підтверджена його здатність діяти протизапально і болезаспокійливо.
Крім того, в його листі міститься вітаміну С не менше, ніж у ягодах чорної смородини.
У народі при виразці шлунка 3 рази на день приймають під час їжі по 2 столові ложки відвар з листя іван-чаю: 3 столові ложки варять 15 хвилин у склянці води на слабкому Огні, в стані, близькому до кипіння. Після охолодження проціджують.
Так само показаний сік з ягід чорної смородини - по 100 мл на прийом. Іноді Він допомагає не менше, ніж капустяний або картопляний сік, якими успішно лікують шлункові виразки.
Знавці стверджують, що навіть запущену виразку можна швидко вилікувати життєдайною соснової живицею. Тягучу бурштинову смолу тримають у роті, злизуючи язиком, або роблять водні настої, спиртові екстракти. Мені поки не доводилося лікувати шлунок цим найпростішим засобом, але на собі відчував, як глибока кровоточива рана на руці, залита живицею, затягується і починає гоїтися вже на другу добу. А адже виразка шлунка - та ж рана. Взяв собі на замітку і такі відомості, цілком заслуговують на довіру, що соснової живицею іноді виліковували рак шлунка. Але довільно користуватися нею не можна, дозування на один прийом становить 50 мг - величина не більше горошини.