Подорожник для лікування гастриту

Якщо бути точним, то його найпоширеніший вид: подорожник великий. Його сік п'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15 - 20 хвилин до їди. На зиму свіжий сік консервують спиртом або горілкою, змішуючи в рівній пропорції.


Для лікування як гострих, так і хронічних гастритів використовуються, крім соку, сушені листя: 3 чайні ложки на склянку окропу, настояти 6 - 8 годин, приймати по третині склянки за півгодини до їди.

Багато клініцистів вважають, що препарати подорожника припустимі лише при зниженій кислотності, а при гіперацидному гастритах і виразковій хворобі шлунка з підвищеною секрецією протипоказані. Не сперечаюся, кращі результати лікування дійсно досягаються при зниженій кислотності шлунка. І проте, спираючись на власні спостереження, повністю поділяю думку деяких досвідчених травників, що подорожник робить на шлунок регулює дію як при зниженій, так і підвищеної кислотності.

Подорожник

Подорожник універсальний, тому я ще не раз буду посилатися на нього, але зараз, користуючись нагодою, хочу звернути увагу на терміни його збору. Цвіте він зазвичай з кінця травня до серпня, в цю пору і рекомендують брати листя. У мене терміни більш стислі: з початку травневого цвітіння і в першій половині червня, поки листя ніжною та оксамитовою, як дівоча шкіра. У середині і до кінця літа вони робляться грубіше, тому беру їх дуже рідко, лише по великій необхідності. І зовсім немає сенсу рвати їх для соку або сушіння в той час, коли приходить черга копати коріння, збирати насіння. І в народі помічено: кращий подорожник той, що взято до Івана Купали.

 

Твіт

Коментування вимкнене.