Жовтушник для лікування стенокардії

З інших рослин, які використовуються при стенокардії, популярні в народі чистотіл, спориш, дурман, синьоголовник, чина весняний, очиток пурпуровий, василисник,  синюха лазорева, пустирник, сухоцвіт болотній. Знавці найчастіше віддають перевагу жовтушнику, а точніше двом його видами - сірому і левкойному. Жовтушник сірий досить рідкісний, його можна знайти на кам'янистих схилах гір і в степу, зате жовтушник левкойний мешкає не тільки на полях, а й на засмічених місцях, в житла.


Ще древні греки та римляни вважали жовтушник одним з кращих серцевих засобів. Його ботанічна назва ерізіум походить від грецького слова рятувати, допомагати, зцілювати. Лише порівняно недавно наукова медицина звернула свій прихильний погляд до жовтушника і почала застосовувати виділені з нього в чистому вигляді глікозиди.

Жовтушник для лікування стенокардіїНайбільш корисні в жовтушника дрібні квітки з чотирма яскраво-жовтими пелюстками - їх потрібно всього чверть чайної ложки на півсклянки окропу, та й прийом обмежується 1 столовою ложкою 3 рази на день за 20 хвилин до їжі. Засіб дуже сильне, норму перевищувати не рекомендується.

Використовується і трава жовтушника разом з листям на початку цвітіння. Для приготування настою досить 2 чайних ложок на півсклянки окропу, витримати під кришкою 2 години, процідити і приймати також по 1 столовій ложці 3 рази на день. Курс лікування не більше 30 днів. При тривалому прийомі і перевищенні дозування можливі ознаки кумуляції з нудотою і блювотою.

Жовтушник не так отруйний, скільки через свою  велику біологічну активність, аналогічної дострофантину, вимагає обережного застосування. Зате він забезпечує тривалий ефект при стенокардії, ревматичних вадах серця, серцево-судинної недостатності з порушенням кровообігу.

При зборі жовтушник слід пам'ятати, що траву треба сушити негайно, бо вона швидко втрачає цілющі властивості, та й термін зберігання у неї невеликий - всього півроку.

 

Твіт

Коментування вимкнене.