Рак кишки

Рак дванадцятипалої кишки
У пізніх стадіях чітко виявляються больовий синдром, пізня блювота з рясним кількістю жовчі, виснаження, непрохідність дванадцятипалої кишки, кровотеча.

Рак тонкої кишки
Спочатку нечіткий больовий синдром, дисфункція кишечника, іноді блювота. Далі видима на око перистальтика, іноді відчувається на дотик пухлина, в пізніх стадіях схуднення, загальна слабкість, синдром порушеного всмоктування.

Рак товстої кишки
Симптоми дуже невизначені і нагадують дисфункцію кишечника при хронічному коліті. Підозрілий вже сам по собі кишковий дискомфорт у осіб похилого та старечого віку на тлі нормальної до цього діяльності кишечника.


У пізніх стадіях спостерігаються загальна слабкість, лихоманка, анемія, гостра кишкова непрохідність, пальпована пухлина, проростання в сусідні органи, метастази в лімфатичні вузли, печінка, легені, кістки.

Рак прямої кишки
Порушення акту дефекації - запор, пронос, позиви з виділенням слизу, крові, гною, болю, іноді лихоманка. Пізні симптоми: кишкова непрохідність, схуднення, слабкість, анемія.

Рак кишки

Диференціювати слід від геморою, хронічної дизентерії, поліпозу, ураження прямої кишки при неспецифічний виразковий коліт.

 

Туберкульоз кишечника
Порушення функції кишечника (частіше пронос), диспепсичні скарги, іноді болі гострі, переважно в області сліпої кишки і навколо пупка, на тлі гарячкового стану і прогресуючого схуднення. Здуття живота, частіше в околопупочной і правої клубової областях, нерідко болючість ущільненої сліпої кишки або всередині неї.

Лікування. Повноцінна дієта, дробове харчування. Введення вітамінів з їжею (настій шипшини, фруктові, овочеві соки). У періоди загострення - постільний режим.

 

Твіт

Коментування вимкнене.