Лікування хронічних гастритів

 

Позитивний ефект в лікуванні хронічних гастритів досягається при використанні в лікувальних цілях діоскореї кавказької, соку подорожника і плантаглюциду, які викликають деяке підвищення секреції, посилюють рухову функцію шлунка, мають протизапальну та спазмолітичну дію.

Рекомендуються вітаміни РР, С, В6 і В12. Поза періодом загострення за призначенням лікаря доцільно проводити замісну терапію - приймати шлунковий сік, абомін, бетацід, препарати панкреатичних ферментів панкреатин, фестал, панзинорм, мезим, юнензім, креон та ін

Лікування хронічних гастритів

У комплекс лікувальних заходів слід включати і фізіотерапевтичні процедури (прогрівання з використанням грілок, грязелікування, діатермія, електро-і гідротерапію).

Основне значення в профілактиці хронічного гастриту мають раціональне харчування і суворе дотримання правил гігієни харчування.


Слід обмежити куріння і вживання міцних алкогольних напоїв, а краще відмовитися від цих згубних звичок взагалі. Необхідно своєчасно лікувати захворювання органів черевної порожнини. Хворі хронічним гастритом, особливо атрофічною формою, повинні спостерігатися у спеціальному диспансері і 1-2 рази на рік робити фібро-гастродуоденоскопію.

 

Твіт

Коментування вимкнене.