Вигляд грудей при мастопатії: симптоми і ознаки

Який вигляд мають груди за мастопатії?

Який вигляд мають груди за мастопатії?

Мастопатія є однією з найбільш поширених жіночих захворювань. Вона характеризується гіперплазією та дистрофією епітеліальних та соединительнотканинних елементів, які утворюють грудну залозу. При мастопатії грудь може змінити свій зовнішній вигляд та відчуття щодо дотику.

Основними ознаками мастопатії є біль, важкість грудних залоз, відчуття набряклості, різке збільшення молочних залоз та зовнішніх випинань на грудях. Також, груди можуть стати щільними на дотик, симетрія може бути порушена, а тяжіння та розтягнення молочної залози може викликати відчуття дискомфорту та болю.

Тому, важливо регулярно проводити самоперевірку грудей, яка допоможе виявити зміни ще на початковій стадії. Якщо ви помітили будь-які ознаки зміни грудей, обов’язково зверніться до лікаря-мамолога для професійного обстеження та діагностики.

Мастопатія грудей: що це таке

Мастопатія грудей – це захворювання, для якого характерний деформований, ущільнений та болючий стан молочної залози. Вона виникає в результаті порушень метаболізму гормонів в організмі.

Захворювання стосується жінок, проте у деяких випадках може виникнути у чоловіків. Частіше мастопатія зустрічається у жінок після 30 років, які мають дітей (або їх не мають) та у тих, хто раніше переніс більшої кількості абортів.

Мастопатія розрізняється на два типи – циклічну та нециклічну. Циклічна мастопатія більше говорить про порушення відносин між статевими гормонами в організмі. Нециклічна – це характеристика відносин органів грудей з організмом в цілому.

  • Симптоми циклічної мастопатії:
    • болючість грудей;
    • щільність та величина залоз (між періодами менструації вони можуть зменшуватись);
    • змінений колір шкіри навколо молочної залози;
    • набряклість.
  • Симптоми нециклічної мастопатії:
    • щільність та деформація залози;
    • дискомфорт та болість в грудях;
    • поява вузлів та перепадів між фрагментами молочної залози при пальпації;
    • вираженість симптомів залежить від ступеня розвитку мастопатії.

Способи виявлення мастопатії

Способи виявлення мастопатії

Спосіб 1: Огляд грудей. Найпростіший спосіб виявити мастопатію – оглянути груди на наявність індурацій, збільшення чи зміну форми грудей і набряклості. Огляд варто проводити перед дзеркалом при знятті одягу з верху.

Спосіб 2: Пальпація грудей. Ціль пальпації грудей полягає в тому, щоб виявити індурації, що не виявляться при огляді грудей. Вона повинна бути регулярною для всіх жінок, незалежно від віку та наявності скарг. Пальпація проводиться на присяді в душі або лежачи в позі на спині.

  • При пальпації розташування пальців має бути однаковим і здійснювати їх необхідно круговими рухами по кожній ділянці грудей від серцевої зони до пахв.
  • Тиск пальців повинен бути достатнім, щоб відчути всі ділянки грудей, але не допускати болісного відчуття.
  • Пальпуючи груди, необхідно враховувати в змінних фазах місячного циклу, коли молочні залози меняются в розмірі та щільності.

Спосіб 3: Мамографія. Мамографія – це рентгенівське дослідження молочних залоз. На мамограмі можна виявити індурації, які не зафіксовані при пальпації грудей або огляді.

  1. Мамографію рекомендується проводити жінкам віком від 40 років раз на рік. При наявності ризику братики про цей вид дослідження можна починати і раніше.
  2. Мамографія виконується в спеціально обладнаному кабінеті рентгенології або державних медичних закладах. Під час мамографії можна використовувати комп’ютерний томограф або магнітно-резонансний томограф.
  3. Зниження ризику розвитку мастопатії та раку грудей можливо за умови своєчасного проведення мамографії та обстеження грудей.

Симптоми мастопатії грудей

Симптоми мастопатії грудей

Біль у грудях: У більшості випадків, жінки з мастопатією зазнають болю, дискомфорту та неприємності у грудях. Біль може бути гострим, припертий, горіти або крізь груди. Він може бути випромінюватися від грудей до пахви.

Змінення форми грудей: Жінки з мастопатією можуть зазнавати змінення розміру, форми та текстури грудей. Груди можуть збільшуватися або зменшуватися в розмірі та формі. Можливо виникнення ущільнень, які роблять груди сипкою на дотик.

Виділення з сосків: Мастопатія грудей може призвести до виділення різних типів рідини з соска. Це може бути прозорим, білим, жовтим або зеленим. Рідина може бути виглядати клейким або гарячим.

Грудна маса: Мастопатія може призвести до утворення грудних мас. Це може бути одна або кілька мас, які можуть бути болючими або ні. Розмір мас може збільшуватися або зменшуватися з часом.

Зміни в сосках грудей: Мастопатія може призвести до змін в сосках грудей. Соски можуть стати більшими, більш чутливі або злегка втратити чутливість. Можливо виникнення виділення з соска або зміна кольору соска.

Питання та відповіді

Які симптоми можуть бути при мастопатії?

Серед симптомів мастопатії варто відзначити біль і дискомфорт у молочних залозах, збільшення їх розмірів, випадіння циклічних болей, зміну форми грудей.

Як розрізнити мастопатію від раку грудей?

Мастопатія і рак грудей мають подібні симптоми, але рак часто супроводжується відчуттям напруженості в грудях, виділенням крові з сосків, появою вузликів в пахвинах. Тому важливо регулярно проходити мамографію та профілактичні огляди від лікаря.

При мастопатії можлива зміна вигляду грудних сосків?

Так, при мастопатії можлива зміна вигляду сосків. Вони можуть стати більш виразними або навпаки згладитися, їхня форма може змінитися. Також можлива поява виділення з сосків.

Чи є можливість вплинути на вигляд грудей при мастопатії?

Так, є можливість вплинути на вигляд грудей при мастопатії. Для цього можна вживати певні ліки, змінити раціон харчування, знизити вживання кави і алкоголю, займатися спортом. Також можна використати спеціальний бюстгальтер для підтримки грудей.