Медуниця з первоцвітом при бронхіті

М'яко діють при бронхітах медунка з первоцвітом, зібрані ранньою весною. Їх висушену траву разом з квітками змішують у рівній кількості, кладуть одну жменю - а для точності 4 столові ложки - на 0,5 л окропу, настоюють 2 години і п'ють по півсклянки 4 рази на день.


Дітям при всіх видах легеневих захворювань дають чайними ложками - у ясельном і молодшому віці кількість чайних ложок за кількістю років - протягом дня як саме нешкідливе засіб.

При гострих, так і хронічних бронхітах теж, дуже гарні коріння первоцвіту. Не дарма древні греки величали це рослина «квіткою дванадцяти богів». Його відхаркувальну дію в кілька разів сильніше сенеги і іпекакуани. Напар, іноді відвар 30,0 - 40,0 г коренів на 1 л води приймають як відхаркувальний засіб по півсклянки 2 - 3 рази на день при сухому кашлі і бронхітах.

Також, 1 чайній ложці подрібненої сировини, відвареного в 1 склянці води протягом 10 хвилин. Через півгодини відвар треба процідити і приймати по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день. Дітям потрібно давати по чайній ложці кілька разів на день. Користуватися відваром можна без побоювання, так як первоцвіт абсолютно нешкідливий, ніяких протипоказань у нього немає.

 

Твіт

Коментування вимкнене.