Огіркова трава

Навесні на полях і пустирях часто зустрічаються рослини з гіллястим соковитим стеблом, вкриті рідкісними відстовбурченими жорсткими волосками. У червні огіркова трава зацвітає блакитними квітками. У серпні з'являються маленькі плоди з чотирма маленькими зморшкуватими бурими горішками. Якщо розтерти листочок пальцями, то відчувається запах молодих огірочків.


Огіркову траву називають ще серцевою квіткою, веселощами, радістю серця.

Римським солдатам під час походів давали їсти огіркову траву для порушення хоробрості. У легіонах Цезаря навіть співали пісню: «Підкріпившись огіркової травою, я завжди йду сміливо». В ботанічної книзі XV століття написано, що квіти огіркової трави застосовувалися, «щоб легко ставало на серці, зникали турботи і піднімалося стан духу».

Огіркова траваСвіжі квіти огірочника кладуть в холодні напої і їдять в зацукровані вигляді. Огіркова трава використовується і в медицині. Нарізані листя, приправлені оцтом, маслом або тільки сіллю, смаком і запахом нагадують салат з огірків. Огіркову траву кладуть у вінегрет, картоплю, а також використовують як начинку в пироги.

На превеликий наш жаль ці чудові властивості огіркової трави, або, як її називають по науковому, «борраго оффіціналіс», потроху забуваються, і часом навіть в літературі її називають бур'ян, зрідка культивуються як салатну рослину.

 

Твіт

Коментування вимкнене.