Горіхи

Горіхи надзвичайно багаті цінними для організму людини поживними речовинами - жирами, білками, мінеральними солями, вітамінами, а деякі і вуглеводами. За калорійністю вони займають одне з перших місць серед плодів.

Завдяки тому, що горіхи добре переносять самі далекі перевезення, здатні витримати тривалі терміни зберігання, їх можна широко використовувати у віддалених районах Крайньої Півночі, в походах, експедиціях, далеких плаваннях.


Волоський і кедровий горіхи, лісовий горіх (ліщина), буковий горіх, каштан, фісташки, мигдаль - плоди, що перевершують за якістю кращі культурні сорти горіхоплідних, культивованих на Заході.
     За хімічним складом наші горіхоплідні діляться на дві групи. Найбільш численна група-це горіхоплідні, які дають плоди, надзвичайно багаті жирами: волоські горіхи, букові горіхи, лісові горіхи, мигдаль, кедрові горіхи, фісташки. Ці горіхи містять і значна кількість білкових речовин. До другої групи можна віднести плоди, в яких переважають вуглеводи (крохмаль, цукру). Це справжній, або їстівний, каштан і чилім (водяний горіх, чортів горіх, рогата горіх). У горіхах містяться вітаміни: С, каротин (провітамін А), В1 та інші. Плоди незрілого волоського горіха займають одне з перших місць після шипшини за вмістом вітаміну С. Використання горіхоплідних багатогранно і різнобічно. Їх не горіхитільки вживають у свіжому вигляді, але і використовують для виробництва високоцінних як харчових, так і технічних жирів (жирні горіхові масла). Особливо широке застосування знаходять горіхи в харчовій промисловості. В кондитерській промисловості, зокрема, горіхи використовуються у великій кількості для приготування горіхового тесту, рослинних вершків, горіхового молока. Без горіхів не можна було б виготовити праліне та марципани.

Цікаво, між іншим, що рослинні масла горіхоплідних володіють «консервуючими властивостями» - при висиханні вони утворюють найтоншу плівку, яка чудово зберігає матеріали (зокрема картини) від руйнівного впливу зовнішнього середовища (атмосферних опадів, повітря і т. п.).

 

Твіт

Коментування вимкнене.